Běžecké tratě

Upravované běžecké tratě jsou vlastně hlavním cílem projektu Ladovská zima. Svazek obcí Ladův kraj ve spolupráci s MAS Říčansko a Městem Říčany se domluvily se soukromými majiteli techniky na projíždění zvolených tras. Jakmile bude alespoň 10cm sněhu, budou dobrovolníci upravovat tratě dle mapky. Datum poslední úpravy se dozvíte na stránkách projektu www.ladovskazima.cz

- V Říčanech je k dispozici pásová čtyřkolka se stopovacím zařízením (na klasiku + chůzi vedle). Projíždět se budou tratě zejména na Tehovském poli, kde je pravidelně největší hustota lyžařů a turistů. Hlavní osou říčanské oblasti je cesta z Říčan na Klokočnou a zpět.

- Senohrabský oddíl lyžování bude již druhým rokem provozovat zimní skůtr se stopovačem na klasiku. Projížděn bude okruh cca 6km v okolí Vávrova palouku - viz leták níže.

- V okolí zámku Berchtold v Kunicích bude též upravován kratší okruh po okolních loukách a cestách.

- V případě větší sněhové nadílky je připravena i rolba z areálu Šibeniční vrch, která dle možností projede okruh "Malá Šumava" mezi Mnichovicemi, Klokočnou a Struhařovem.

Projekt Ladovská zima má za úkol nejen připravit upravené stopy, ale též podávat všem aktuální informace o stavu jiných cest a tras, kde je možné jet na běžkách. Pište proto prosím do diskuze na úvodní straně a podělte se s ostatními o své zkušenosti a poznatky.


Čerpáno ze stránek: www.ladovskazima.cz