Zámek Berchtold

 

Dětský ráj - tip na výlet pro děti v okolí Prahy, ZOO, miniatury, památky

Berchtold-zvenku1 V dětském ráji objevíte různé pohádkové postavy, peklo s čerty, perníkovou chaloupku s Ježibabou, zvířátka v mini ZOO a stálou výstavu skřítků, strašidýlek a víl od objevitelky pohádkové země Vítězslavy Klimtové. Je zde také stálá expozice s 24 miniaturami známých českých hradů a zámků. Najdete zde na jednom místě např. zámky Lány a Červenou Lhotu nebo hrady Karlštejn, Kost, Kokořín či Orlík – skvělé pro děti. Dále zříceninu Trosky a v krásné přírodě zasazené podhorské chalupy s krásnými skřítky. Z historických objektů můžete spatřit kostel z nedalekých Hrusic, známý z kreseb Josefa Lady, lipanskou mohylu a pomník Horymírova koně Šemíka z Neumětel. Berchtold-cervena-lhota
Berchtold-peklo

K nejvyhledávanějším atrakcím patří skutečné PEKLO v podzemí, které nechal vybudovat dnešní majitel zámku v jednom z podzemních bunkrů, které zde zůstaly po vojácích. Tam se také před nedávnem usídlil nový tříhlavý drak a čert.

I milovníci historie si jistě přijdou na své. V dalším podzemním bunkru můžete navštívit expozici historie „Udatného českého národa“ v kreslené podobě a dobové předměty. V zámku je umístěno také regionální obecní muzeum. Jeho expozice jsou zaměřeny na historii vesnice a jejího okolí – najdeme zde archeologii, etnografii, výrobky zdejších řemeslníků, cechovní památky, sklářské výrobky, sbírku zbraní, mysliveckých trofejí, mincí, papírových platidel, atd.

Berchtold-skritkove

Vzduchovková trampolína v Dětském ráji, nové přírůstky v minizoo, sportovní střelnice, koloběžky a dopravní hřiště, připravuje se rybník pro rekreaci i rybolov, letní divadelní scéna.