Historie

Pozemní hokej - Memoriál Antonína Santorcla

Memoriál Antonína Santorcla byl založen v roce 1981 v roce 40. výročí založení pozemního hokeje v Mnichovicích na památku dlouholetého kapitána druřstva mužů, reprezentanta ČSSR a mistra sportu, který po dlouhá léta až do své smtri hájil barvy mnichovického hokeje.

1981 1. Výběr ligy ČSR 2. Mnichovice A 3. Mnichovice B 4. ARES Apeldoorn (Nl)
1982 1. Sokol Mnichovice 2. TJ Bojemians 3. Spartak Kbely  
1983 1. Sokol Mnichovice 2. TJ Praga 3. TJ Bohemians 4. Spartak Kbely
1984 1. Sokol Mnichovice 2. Spartak Kbely  3. junioři ČSSR  4. Sparta Gniezno (Pl)
1985 1. Sokol Mnichovice 2. Spartak Kbely 3. junioři ČSSR 4. BSG KarlMarx Stadt (NDR)
1986 1. Sokol Mnichovice 2. Spartak Kbely 3. Sl. Hradec Králové 4. junioři ČSSR 5. Sokolo Bolevec 6. Eagless Messina (It)
1987 1. Slavia Praha 2. TJ Bohemians 3. TJ Hostivař 4. Sokol Mnichovice
1988 1. TJ Hostivař 2. VTJ Týn nad Vltavou 3. Sokol Mnichovice 4. Spartak Kbely

 

Historie tenisu v Mnichovicích

Při okrašlovacím spolku byl založen tenisový odbor – LTC Mnichovice. V roce 1929 byly odevzdány k veřejnému užívání dva tenisové dvorce u koupadla v Potočinách (zanikly při výstavbě družstevních bytovek v 60. letech)
V roce 1937 si skupina studentů založila vlastní „Studentské Sportovní Společenské Sdružení“ a vybudovala si také dva tenisové dvorce s klubovnou na soukromém pozemku za Zittovým mlýnem s rozhodující finanční pomocí MUDr. Boublíka, MUDr. Hladíka, pana Lamače, pana Konráda z Božkova a snad i jiných. K užívání pozemku byla v roce 1938 uzavřena s panem Zittou nájemní smlouva. Úroveň tehdejšího mnichovického tenisu dokládá i titul Mistr republiky v kategorii juniorů do 16 let, který v roce 1948 získal Vladimír Zoufalý.
Tenis, stejně jako ostatní sporty, byl v rámci sjednocení tělovýchov a sportu po roce 1948 začleněn do Tělovýchovné jednoty Sokol a jako oddíl pokračoval ve své činnosti od roku 1952. Sdružoval kolem 20 členů, kteří se věnovali tenisu jako rekreačnímu sportu. Jejich zásluhou byl tenisový stánek několik desítek let udržován a dobrém stavu. Zásluhu na tom měl především dlouholetý předseda oddílu Viktor Polesný.
Po roce 1989 byly tenisové kurty i kabina vráceny Ladislavu Zittovi, který je za výhodných podmínek pronajímá Tělovýchovné jednotě Mnichovice. Údržba je v režii členů oddílu tenisu a odbíjené.


KOLEKTIV. Mnichovice: Kniha o historii, pamětihodnostech, přírodě a ostatních zajímavostech města. 1. vyd. Mnichovice: Městský úřad Mnichovice, 2000.

Historie pozemního hokeje

Pozemní hokej je s Mnichovicemi velmi úzce spjat a aby ne hraje se zde déle než 70 let a navíc Mnichovice v tomto sportu zaznamenaly velké úspěchy. Dodnes mnoho lidí ani neví, kde Mnichovice leží, ale ví, že se tu hraje pozemní hokej.

A jak to vše začalo?
Možná to mnohé překvapí, ale vše začalo ledním hokejem. V Mnichovicích jsme měli hned dva kluby – „Hořejšáky“ ti hráli na koupališti  v Potočinách a „Dolejšáky“ ti hráli na „Halašáku“. V té době byly zimy hodně mrazivé – takže se dalo na rybnících hrát celou zimu. Z původně klukovské zábavy se postupně stal regulérní sport. Hráči si za své peníze nakoupili oblečení, hokejky i chrániče. Dolejšáci hráli ve světlomodrých dresech a Hořejšáci ve žlutočervených. Později vznikl ještě klub HC Myšlín – to se  psal rok 1939.

Aby mohli hrát museli se registrovat u Středočeské župy a to si vynutilo i změnu názvů – Dolejšáci se přejmenovali na HC SK a Hořejšáci na LTC a tak se v Mnichovicích se zrodil regulérní lední hokej, dle všech pravidel. Lední hokej byl v Mnichovicích velmi populární – výsledky se pravidelně hlásily v kině a když se hrálo derby LTC – HC SK přišlo i 1000 diváků.

V roce 1943 se oba kluby spojily – nový klub nesl název HC SK Mnichovice – jejich hrací plochou byl přírodní led na koupališti v Potočinách. Byly pořízeny mantinely a umělé osvětlení.
 
Nevýhodou koupaliště v Potočinách byly omezené prostory hrací plochy, ale i skutečnost, že při oblevě se musely mantinely z ledu odstranit a pak znovu postavit. Po skončení sezóny se opět musely demontovat a uskladnit. Proto v letech 1961 až 1963 se postupně vybudovalo kluziště  v prostoru za hřištěm kopané a pozemního hokeje s trvale postavenými vysokými mantinely, umělým osvětlením, elektrickou časomírou a rozhlasem.

Nastal „zlatý věk“  ledního hokeje v Mnichovicích, kdy se družstvo mužů postupně probojovalo až do krajských soutěží. Následovalo však období mírných zim, kdy bylo prakticky nemožné udržet vyhovující lední plochu a zajistit sehrání mistrovských soutěží. V letech 1974 a 1975 byla činnost oddílu již omezena, mistrovská utkání hrála již jen družstva dorostu a žáků a to na zimním stadionu ve Velkých Popovicích. Pro neúměrně zvyšující se náklady s pronájmem zimních stadiónů pro utkání a přípravu, které přesahovaly finanční možnosti oddílu, byla činnost ledního hokeje v roce 1976 ukončena.

A nyní již ke zrodu bandy (pozemního) hokeje v Mnichovicích. Problém ledního hokeje je v tom, že se dá hrát pouze v zimě, ale jak trénovat v létě? A tak vznikla myšlenka, že by se v létě mohl hrát pozemní hokej. Psal se rok 1941 a nikoho v té době nenapadlo, že právě tento sport brzy Mnichovice proslaví. Bandy hokej byl v té době velmi populární a hrál se na mnoha místech Čech a Moravy.
Pozemní hokej byl v Mnichovicích založen 17. 3. 1941. Prvními hráči byli: Karel Špringer, František Jírů, Miroslav Chvojka, Josef Cicvárek, Jaroslav Fiřt, Jaroslav Strejček a  Jiří Zeman (brankář). Hráči si pořídili jasanové hole a gumové míčky a mohlo se začít hrát. Hned následující neděli se konal první zápas s Hostivaří. A ač Mnichovice neznaly pravidla a hokej hrály jen par dní zápas skončil remízou – což všem dodalo chuť v hokeji pokračovat a tak se přihlásili do nejnižší IV. třídy. Družstvo bylo posíleno o další hráče – Antonína Marečka, Miroslava Ondráčka a Antonína Jelena. Mnichovické družstvo IV. třídu vyhrálo a  postoupilo do III. třídy. Mnichovice i nadále vyhrávaly co se dalo a tak v roce 1944 dosáhly divize, kterou muži v roce 1945 také vyhráli a postoupili do nejvyšší soutěže – celostátní ligy, kterou hrají dodnes.
Největší úspěchy družstva mužů:
3x první místo, titul Mistra republiky (1954, 1955, 1956)
3x druhé místo (1960, 1963, 1978)
8x třetí místo, naposledy v roce 1985

Ale vraťme se ještě do roku 1943 – ten byl velmi významný. 6. srpna došlo ke spojení obou klubů (HC SK a LTC) a vznikl HC SK Mnichovice. Klub začal používat městské barvy – zelenou a bílou a městský erb. Na podzim téhož roku začal i ženský pozemní hokej. V roce 1952 bylo ženské družstvo oficiálně zařazeno do mistrovské soutěže. Jejich největším úspěchem bylo získání 2. místa v lize v letech 1954 a 1956. Pro nedostatek hráček bylo ženské družstvo v roce 1958 odhlášeno ze soutěže. Několikrát byly snahy ženské družstvo obnovit, ale povedlo se to až po 31 letech v roce 1989.

Brzy vyvstala potřeba lepšího hřiště s osvětlením a tak v roce 1944 člen kopané a hokeje pan stavitel Havelka kreslí první plánky malého stadiónku pro všechny sporty. Plány se brzy začaly realizovat, ovšem vše si členové museli sami odpracovat.

Popularita bandy hokeje stále rostla a hlásili se i žáci, takže brzy vznikl i kvalitní dorost. Dorostenci se stali devětkrát krajskými či oblastními přeborníky a třikrát i mistry republiky (v letech 1951, 1959 a 1960). V letech 1996 a 1999 získali v celostátní lize druhé místo.
Starší žáci, kromě několika vítězství v krajských soutěžím byli Mistry republiky v roce 1966, 1971 a 1997. Mladší žáci byli oblastními přeborníky v roce 1996.

V roce 1945 v nové soutěži pozemního hokeje – divize mužů poráží ve finále Jarov Beroun 14:1 a v Župním poháru s SSSC Říčany 5:2 a stali se tak vítězi obou soutěží.

Po válce vstupuje do popředí hokej o 11 hráčích tzv. land hokej – landka. Má jiná pravidla, hokejky i míčky a hraje se na hřišti fotbalových rozměrů – tento hokej se hraje mezinárodně a tak postupně vytlačuje původně velmi populární bandy hokej. Ještě nějakou dobu se hrají oba hokeje současně, ale v roce 1959 ČSTV soutěže v bandy hokeji zrušil a tím skončilo i hodně klubu.

V roce 1946 Mnichovice vyhrávají s Viktorií Žižkov a zajišťují si účast v lize. O rok později se o Mnichovicích se píše jako o překvapení ligy pozemního hokeje – skončily třetí za mistrem S. Podolí a HC Hostivař.
V roce  1949 došlo k reorganizaci ligy. V nařízené kvalifikaci Mnichovice vyhrávají a zůstávají v lize. Konečné umístění 4. místo. Kromě toho jsme zvítězili v Poháru ústředí pozemního hokeje a v 1. ročníku Memoriálu J. Zahradníka.
V roce 1951 se v Chomutově konalo první celostátní mistrovství mužů a dorostu (bandy) – Mnichovice se staly mistry ČSR v dorostu.
Rok 1956 byl nejúspěšnější rok v historii oddílu – muži potřetí získali titul Mistra republiky (landka), 2. místo (bandy), ženy získaly 2. místo v celostátní lize (landka) a 3. místo v oblastní soutěži (bandy) a dorost se umístil na 1. místě v oblastní soutěži.

Původní hřiště kopané umístěné podél Sportovní ulice bylo v letech 1959 – 1964
přebudováno na hřiště pro kopanou a pozemní hokej v dnešní podélné poloze podél potoka. Bylo vybudováno kluziště s mantinely (výška 90 cm), které později sloužilo i pro pozemní hokej – soutěže s menším počtem hráčů. Později byla postavena zděná kabina hokejového oddílu (1964 – 1966), kabiny byly v letech 1968 -1970 rozšířeny o garáže pro autobus a zasedací místnost.

V roce 1970 se konala oslava 30 let od založení oddílu. Vlastní oslavy oddílu  (tehdy ještě i ledního hokeje) byly 12. 9. 1970 zúčastnilo se jich kolem 90 bývalých i současných členů oddílu.
V roce 1972 ukončil svou aktivní činnost zakládající člen Jaroslav Strejček, který v oddíle pracoval 32 let – byl jmenován Čestným předsedou oddílu.

Historie-pozemni-hokej

Kromě letních mistrovských soutěží se naše družstva zúčastňují i soutěží v zimní formě pozemního hokeje – tzv. halovém hokeji. Největšího úspěchu dosáhli muži v roce 1970 a 1981 ziskem titulu Mistr republiky, roce 1999 získaly tento titul dorostenky.

V letech 1974 – 1979 proběhlo zatravnění hlavního hřiště – odvodnění drenážování celé hrací plochy, úprava povrchu, vybudování opěrného tarasu, části zábradlí, žlaby kolem hrací plochy na svod povrchové vody, oplocení celého areálu, osetí plochy a zařízení pro kropení travnaté plochy.

 První utkání na travnatém hřišti v Mnichovicích se odehrálo 13. 10. 1979 – liga – Mnichovice – Bohemians Praha. Při této příležitosti byly hráčům předány bronzové medaile za 3. místo ligy 78/79 a pamětní poháry za dlouholetou hráčskou činnost Antonínu Santorclovi, J. Ondráčkovi a Jindřichu Škvorovi.

V roce 1981 se konala oslava 40 let pozemního hokeje v Mnichovicích. Uskutečnil se 1. ročník Memoriálu Antonína Santorcla. 5. 9. 1981 bylo sehráno na travnatém hřišti utkání mužů Mnichovice – reprezentační družstvo ČSSR s výsledkem 2:2.
27. 11. 1981 vyhlásil Klub fair play při čsl olympijského výboru rytíře sportu. Mezi vyznamenanými  byl u hráč pozemního hokeje Sokola Mnichovice Václav Lacina. Který obdržel čestné uznání za příkladný sportovní čin.
14. – 25. 5. 1983 se družstvo mužů zúčastnilo 31. ročníku mezinárodního turnaje v lázeňském městě La Manche v Le Touquet ve Francii. Turnaje se zúčastnilo 40 družstev ze 6ti zemí. Mnichovice skončili na 6. místě.
Historie-pozemni-hokej-Stara-garda-1983
1983 - Stará garda

V roce 1984 se uskutečnil zájezd do lázní Ciechocinek v Polsku. Na turnaji bylo získáno 3. místo. Jednalo se o 100. mezinárodní utkání.
V roce 1985 se družstvo mužů zúčastnilo 2. ročníku Středomořského turnaje v Messině na Sicílii. Naše družstvo se umístilo na 2. místě.
V roce 1986 se družstvo mužů  zúčastnilo turnaje v holandském Apeldoornu. Naše družstvo vyhrálo.

V roce 1989 byl v Mnichovicích obnoven ženský pozemní hokej a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat – v roce 1994 a 1995 získaly mladší dorostenky titul Mistryně republiky. Starší dorostenky dostaly stejný titul v roce 1996.

V roce 1999 bylo vystavěno hřiště s umělou trávou s celkovou investicí 2,5 milionů korun. Starší pískovaný trávník byl výhodně zakoupen v Holandsku. Hřiště bylo vystavěno na původním škvárovém hřišti. V souvislosti s budováním nového hříště byly zbourány hokejové kabiny. Hřiště bylo vybudováno jen díky Obci Mnichovice a dárců z řad firem i občanů – celkem jich bylo 220.

Slavnostni-otevreni-hriste-2011-benjaminci
Slavnostní otevření hřiště - 25. 9. 2013 - turnaj benjamínků
Po deseti letech původní hřiště s umělým povrchem již začalo dosluhovat a hrozilo, že Mnichovice by již nemohly hrát nejvyšší soutěž a tak se hledala možnost, jak zakoupit nový povrch. To se nakonec povedlo a tak v roce 2011 k 70. výročí pozemního hokeje v Mnichovicích dostává klub „nové“ hřiště. Slavnostní otevření nového hřiště se konalo 24. 9. 2011 bylo sehráno několik zápasů a účast diváků 300-400 nebude asi dlouho překonám. 25. 9. 2011 se konal turnaj přípravek a benjamínků. Mnichovický tým byl ze všech přihlášených družstev nejmladší (z osmi hráčů jen 2 chodili do školy, ostatní do školky) a ač to byl jejich první zápas bojovali statečně.

 
Vysokou kvalitu mnichovických hráčů dokazuje i zařazení do reprezentačních družstev republiky a kategorii dospělých.
Muži: Karel Špringer st., Ludvík Chvojka, Rudolf Springer, Josef Ondráček, Josef Hosnédl, Vladimír Novák, Antonín Santorcl, František Škvor, Jiří Kučera, Jiří Fridrich, Václav Lacina, Miroslav Kučera, Karel Špringer ml., Vladimír Santorcl.
Ženy: Vlasta Chramostová, Božena Neumannová, Jana Kloučková, Jana Špringerová, Radka Csajková, Lenka Veselá.
Z mnichovického oddílu byl i mezinárodní rozhodčí: Jan Doskočil a trenéři národních družstev Jaroslav Strejček, Antonín Mareček, Karel Špringer st. I ml., Petr Doležal.

Přehled výsledků

Přehled mezinárodních utkání

Putovní pohár mužů TJ S. Mnichovice

Brozura-pozemni-hokej-40-let-titul 1941 - 1981 - 40. let pozemního hokeje - brožura
Brozura-pozemni-hokej-50-let-titul 1941 - 1991 - 50. let pozemního hokeje - brožura


Pozemní hokej - Mezinárodní utkání

15. 8. 1957 Gniezno (Pl) Stella Gniezno - Mnichovice 2:2  
17. 8. 1957 Gniezno (Pl) Lech Poznaň - Mnichovice 1:4  
21. 9. 1958 Praha Mnichovice - Stella Gniezno není záznam  
11. 7. 1964 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno 0:1  
12. 7. 1964 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno 0:1  
    Mnichovice - Sparta Gniezno 1:4  
31. 8. 1964 Gniezno (Pl) Sparta Gniezno - Mnichovice 3:2  
15. - 23. 4. 1965 Bad Homburg (SRN) Bad Homburg - Mnichovice 0:5  
    THC Oberhausen - Mnichovice 1:1  
    HC Fechenheim - Mnichovice 1:3  
8. - 12. 7. 1965 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno není záznam  
5. - 12. 8. 1965 Gniezno (Pl) Lech Poznaň - Mnichovice 3:3  
    Grunvald Poznaň - Mnichovice 1:0  
    Sparta Gniezno - Mnichovice 6:0  
 3. - 4. 10. 1965 Mnichovice Mnichovice - Bad Homburg 2:2  
    Mnichovice - Bad Homburg 3:0  
 8. - 9. 9. 1968 Lipsko (NDR) SC Leipzig - Mnichovice  2:1  
    SC Leipzig - Mnichovice  4.0  
 26. - 30. 10. 1966 Mnichovice  Mnichovice - SC Leipzig 0:1  
    Mnichovice - SC Leipzig  1:0  
 26. 3. 1967 Mnichovice Mnichovice - THC Oberhausen  5:3  
 16. 4. 1967 Praha Mnichovice - HC Basel (CH)  4:1  
 13. - 14. 5. 1967 Lipsko (NDR)  SC Leipzig - Mnichovice 4:0  
     Zentrum Leipzig - Mnichovice 5:2  
     Sparta Gniezno - Mnichovice 2:3  
 26. 6. 1967 Mnichovice Mnichovice - SC Leipzig 0:3  
 1. 10. 1967 Mnichovice  Mnichovice - SC Leipzig 3:1  
 12. 11. 1967 Praha Mnichovice - SC Leipzig 0:1 dorost
     Mnichovice - Lok. Dresden 0:1 dorost
 13. 11. 1967 Mnichovice Mnichovice - SC Leipzig 1.3 dorost
11. - 17. 4. 1968 Wiesbaden (SRN) THC Wiesbaden - Mnichovice 2:2  
    HC Düsseldorf - Mnichovice 1:4  
    THC Rüsselsheim - Mnichovice 6:1  
  Bad Homburg Bad Homburg - Mnichovice 1:3  
9. 5. 1968 Březno u Chomutova Mnichovice - Aufbau Leipzig (NDR) 2:2  
14. - 17. 6. 1968 Lipsko (NDR) SC Leipzig - Mnichovice 2:0 dorost
    Zentrum Leipzig - Mnichovice 1:0 dorost
4. - 8. 1968 Mnichovice Mnichovice - THC Wiesbaden 2:2  
    Mnichovice - Zentrum Leipzig 2:1  
    Mnichovice - THC Wiesbaden 5:2 senioři
1970 Praha (sálový hokej) Mnichovice - NDR (klub???) není záznam  
2. - 3. 7. 1971 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno 1:1  
19. - 23. 8. 1971 Gniezno (Pl) Sparta Gniezno - Mnichovice 2:0  
    Start Gniezno - Mnichovice 0:0  
    KS Rogovo - Mnichovice 1:1  
28. 4. - 3. 5. 1972 Gniezno (Pl) Sparta Gniezno - Mnichovice 1:2 žáci
    KS Rogovo - Mnichovice 0:0 žáci
    Sparta Gniezno - Mnichovice 0:3 žáci
    KS Rogovo - Mnichovice 0:0 žáci
 14. 5. 1971 Praha Mnichovice - HC Bruchsaai 1:3  
 1. - 7. 9. 1972 Apeldoorn (Nl)  THC Apeldoorn - Mnichovice  1:1  
    THC Harleem - Mnichovice 1:8  
     HC Hattem - Mnichovice 2:1  
 23. 9. 1972 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno 3:1 žáci
 8. - 11. 6. 1973  Lipsko (NDR) Zentrum Leipzig - Mnichovice  5.1  
     Aufbau Südwest Leipzig - Mnichovice 3:0  
     Rotation Mitte Leipzig - Mnichovice 1.1  
     Gornik Sosnowiecz - Mnichovice 2:3  
 15. 4. 1974 Hostivař Mnichovice - Palavicini Antal Bologna (It) 4.1  
 1. 6. 1974 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno  2.2  
19. - 24. 7. 1974 Gniezno (Pl) Sparta Gniezno - Mnichovice 2:1  
    Start Gniezno - Mnichovice 0:8  
    KS Rogovo - Mnichovice 5:1  
6. 7. 1975 Plzeň Mnichovice - Carl Zeiss Jena 0:2  
23. - 24. 8. 1975 Mnichovice Mnichovice - Sparta Gniezno 1:0  
    Mnichovice - Aufbau Südwest Leipzig 2:1  
25. 10. 1975 Hostivař Mnichovice - SC Charlottenburg Berlin (SRN) 2:2  
3. - 7. 6. 1976 Gniezno (Pl) Stella Gniezno - Mnichovice 2:1  
    Sparta Gniezno - Mnichovice 2:0  
    Start Gniezno - Mnichovice 1:1  
    KS Rogovo - Mnichovice 1:1  
23. 6. 1979 Rakovník Mnichovice - Plau (NDR) 2:1  
30. 8. - 4. 9. 1979 Apeldoom (Nl) ARES Apeldoom - Mnichovice 2:4  
    ARES Apeldoom (B) - Mnichovice 0:4  
    ARES Apeldoom (jun) - Mnichovice 0:3  
    HC Vagemongen - Mnichovice 2:0  
  Oberhausen (SRN) THC Oberhausen - Mnichovice 2:2  
    THC Kahlenberger Müllheim - Mnichovice 5:1  
24. - 25. 5. 1980 Mnichovice Mnichovice - THC Oberhausen 3:1  
    Mnichovice - Motor Niesky (NDR) 0:2  
6. 6. 1980 Mnichovice Mnichovice - THC Höechst a. Mein 2:3 senioři
29. - 31. 5. 1981
Leuna (NDR)
Chemie Leuna - Mnichovice
4:1BSG Empor Lindenau - Mnichovice
3:1HKS Semianowice (Pl) - Mnichovice
2:1

13. - 14. 6. 1981
Mnichovice
Mnichovice A - ARES Apeldoorn (Nl)
5:0Mnichovice B - ARES Apeldoorn (Nl)
1:0

15. 5. 1983
Ulm (SRN)
SSV Ulm - Mnichovice
2:5

18. 5. 1983
Paříž
Cercle Athlet. Montrouge - Mnichovice
2:3

21. 5. 1983
Le Touquet (F)
SHC Bilthoven (Nl) - Mnichovice
2:2

22. 5. 1983

Pistons SHC de Londres (GB) - Mnichovice
0:1HGC Wassenaar (Nl) - MNichovice
4:0

23. 5. 1983

DSC Düsseldorf (SRN) - Mnichovice
1:0

25. 5. 1983
Erlangen (SRN)
Turnerbund Erlangen - Mnichovice
3:0

1. 10. 1983
Mnichovice
Mnichovice - KH Subotica (Jug)
2:3
dorost
15. 10. 1983
Mnichovice
Mnichovice - HC Konstanz (SRN)
0:0
senioři
26. 8. 1984
Mnichovice
Mnichovice - Sparta Gniezno (Pl)
3:0

22. 9. 1984
Ciechocinek (Pl)
LKS Rogovo - Mnichovice
1:0LKS Zdroj Ciechocinek - Mnichovice
2:2

 23. 9. 1984   MLKS Gasawa - Mnichovice
5:6
pen.
 21. 6. 1985 Mnichovice Mnichovice - BSG Chemie Leuna (NDR)
1:6
 
 24. 8. 1985 Mnichovice Mnichovice - BSG Post KarlMarx Stadt (NDR)
7:1
 
 13. 9. 1985 Messina (It) CUS Catina - Mnichovice
1:4
 
    Eagles Messina - Mnichovice
0:2
 
 14. 9. 1985   Malta (výběr) - Mnichovice
0:5
 
 15. 9. 1985   CUS Catania - Mnichovice
3:2
 
 24. - 26. 5. 1985 Apeldoorn (Nl) HC Mariendorfer Berlin (SRN) - Mnichovice
0:0
 
    MHC Zwolse (Nl) - Mnichovice
0:1
 
    HC Chltenham (GB) - Mnichovice
0:2
 
    AMHC Apeldoorn (Nl) - Mnichovice
0:3
 
    ARES Apeldoorn (Nl) - Mnichovice
1:1
 
    HC Zevenaar (Nl) - Mnichovice
0:1
 
    HC Leonidas (Nl)
1:2
 
 27. 5. 1986 Erlangen (SRN) Turnerbund Erlagen - Mnichovice 0.1
 
 13. 6. 1986 Mnichovice Mnichovice - Berlin (NDR) výběr
2:2
žáci
 23. 8. 1986 Mnichovice Mnichovice - Eagles Messina (It)
7:0
 
 27. 9. 1986 Kbely Mnichovice - BSG Post KarlMarx Stadt (NDR)
1:1
 
    Mnichovice - BSG Post KarlMarx Stadt (NDR)
4:3
pen.
 6. 12. 1986 Praha (halový hokej) Mnichovice - BSG Post KarlMarx Stadt (NDR)
7:4
žáci
    Mnichovice - BSG Post KarlMarx Stadt (NDR)
0:8
žáci
 19. 4. 1987 Praha Mnichovice - Göttingen (SRN)
5:0
 
 30. 5. 1987 Mnichovice Mnichovice - SSV Ulm (SRN)
2:1
sen.
 6. 6. 1987 Mnichovice Mnichovice - ARES Apeldoorn (Nl)
4:1
 
 7. 6. 1987 Mnichovice Mnichovice - ARES Apeldoorn (Nl)
3:3
sen.
 2. 4. 1988 Praha Mnichovice - TEC Darmstadt (SRN)
2:2
 
 14. 5. 1988 Mnichovice Mnichovice - BSG Aufbau Südwest Leipzig (NDR)
10:1
dorost
 15. 5. 1988   Mnichovice - BSG Aufbau Südwest Leipzig (NDR)
6:1
dorost
 3. 9. 1988 Praha Mnichovice - Sparta Gniezno (Pl)
1:2
dorost
 8. 4. 1989 Praha Mnichovice - Berlin Prenzlauer Berg
4:1
dorost
14. 5. 1989 Mnichovice Mnichovice - SC Herne (SRN)
7:1
Mnichovice - SC Herne (SRN)
2:0
sen.
17. 6. 1989 Rakovník Mnichovice - Budowlani Lodž (Pl)
0:1
dorost
3. 9. 1989 Apeldoorn (Nl) Mnichovice - Malburgen Arnhem (Nl)
1:0
Mnichovice - Doetinchem (Nl)
4:1
Mnichovice - AMHC Apeldoorn (Nl)
4:0
Mnichovice - Touringteam (Nl)
3:0
Mnichovice - ARES Apeldoorn B (Nl)
6:0
Mnichovice - ARES Apeldoorn A
1:1
16. 9. 1989 Leipzig (NDR) Mnichovice - BSG AufbauSüdwest Leipzig (NDR)
5:0
dorost
Mnichovice - Lokomotive Torgau (NDR)
3:4
dorost
4. 11. 1989 Praha Mnichovice - HC Venlo (Nl)
0:1
dorost

Pozemní hokej - Putovní pohár mužů TJ S. Mnichovice

Broušený pohár byl do soutěže věnovám MNV Mnichovice. 1. ročník se hrál v roce 1970 v rámci oslav 30 let oddílu.

Vítětové:
1970 - Slavia IPS Praha
1971 - Sparta Gniezno
1972 - TJ Hostivař
1973 - TJ Hostivař
1974 - S. Mnichovice
1975 - TJ Hostivař

Pozemní hokej - Memoriál Jiřího Zahradníka

Memoriál Jiřího Zahradníka se konal na paměť člena oddílu padlého v Květnvé revoluci 1945. Měl celkem 12 ročníků.

Přehled vítězů:

1949 - S. Mnichovice
1950 - ATK Praha
1951 - S. Mnichovice
1952 - ATK Praha
1953 - ÚDA Praha
1955 - TJ Hostivař
1956 - S. Mnichovice
1961 - S. Mnichovice
1962 - S. Mnichovice
1964 - S. Mnichovice
1965 - S. Mnichovice
1967 - S. Mnichovice

Rokem 1962 skončil oficiálně Memoriál dle proppozic hlaví trofej definitivně získaly Mnichovice pátým vítězstvím v turnaji. Z důvodu tradice pokračoval však ještě 3 roky.

Pozemní hokej - přehled výsledků

1946

Muži 4. místo liga


1947

Muži 3. místo liga


1948

Muži 2. místo liga


1949

Muži 4. místo liga - landka
Muži 4. místo liga - bandy
Muži 1. místo Pohár ústředí pozemního hokeje
Muži 1. místo Memoriál J. Zahradníka


1950


1951

Dorost 1. místo bandy


1953

Ženy 4. místo liga - landka  


1954

Muži 1. místo Mistrovství republiky - landka
Ženy 2. místo liga - landka


1955

Muži 1. místo Mistrovství republiky - landka
Muži 2. místo Liga - bandy
Ženy 2. místo liga - landka
Ženy 3. místo oblastní soutěž - bandy
Dorost 1. místo oblastní soutěž


1957

Muži 3. místo liga - landka
Muži 3. místo oblastní soutěž - bandy
Ženy 3. místo liga - landka
Ženy poslední místo oblastní soutěž - bandy - sestup do nižší soutěže


1958

Muži 3. místo liga
Muži 3. místo oblastní soutěž - bandy
Ženy 5. místo liga
ženy 4. místo přebor Prahy - bandy


1959

Muži 3. místo liga
ženy 3. místo Přebor Prahy - bandy
Dorost 1. místo mistrovství republiky
Žáci 4. místo  


1960

Muži 2. místo liga
Dorost 1. místo mistrovství republiky


1961

přechod na soutěže podzim-jaro

1962

Muži 5. místo liga
Dorost 4. místo mistrovství republiky


1963

Muži 2. místo liga
Dorost 1. místo krajská soutěž
Žáci 5. místo  


1964

Muži 4. místo liga
Muži 6. místo oblastní soutěž - bandy
Žáci 3. místo  


1965

Muži 4. místo liga
Muži 2. místo bandy
Žáci 3. místo  
Muži 1. místo Mezinárodní turnaj v Bad Hormburgu (SRN)


1966

Muži 4. místo liga
Dorost 1. místo Memoriál J. Frýborta v Bratislavě
Dorost 1. místo Turnaj v Laškově
Žáci 1. místo Přebor MV Praha
Žáci 1. místo Neoficiální finále mistrovství ČSR


1967

Muži 4. místo liga
Muži 1. místo oblastní soutěž - bandy
Dorost 3. místo  
Žáci 2. místo  


1968

Muži 4. místo liga
Žáci 1. místo přebor MV Praha
Žáci 1. místo turnaj v Litovli


1969

Muži 5. místo liga
Dorost 5. místo  
Dorost 2. místo Turnaj v Českých Budějovicích
Žáci 1. místo přebor MV Praha
Žáci 2. místo Mistrovství republiky
Žáci 1. místo Putovní pohár TJ Bohemians Praha


1970

Muži 5. místo liga
Muži 1. místo krajská soutěž - halový hokej
Muži 1. místo Přebor ČSR - halový hokej
Dorost 6. místo  
Dorost 2. místo Turnaj v Českých Budějovicích
Žáci 3. místo Krajský přebor


1971

Muži 4. místo liga
Dorost 7. místo  
Žáci 1. místo Mistři v pozemním hokeji ČSR žáků


1972

Muži 6. místo liga
Žáci 2. místo krajský přebor


1973

Muži 7. místo liga


1974

Muži 3. místo liga
Muži 1. místo Turnaj v Hostivaři
Muži 1. místo V rámci oslav 840. let města Mnichovice byl sehrán putovní pohár mužů s mezinárodní soutěží
Dorost 3. místo Turnaj v Hostivaři
Dorost 3. místo Turnaj v Hradci Králové


1975

Muži 5. místo liga
Muži 3. místo turnaj v Hostivaři
Muži 4. místo Ex Plzeň


1976

Muži 6. místo liga
Žáci - starší 4. místo  
Žáci - mladší 3. místo  


1977

Muži 7. místo liga
Dorost 2. místo Přebor MV Praha


1978

Muži 2. místo liga


1979

Muži 3. místo liga
Muži 1. místo Turnaj v Rakovníku
Dorost 2. místo Přebor MV Praha
Žáci 6. místo Přebor MV Praha


1980

Muži 8. místo liga
Dorost 5. místo  


1981

Muži 1. místo přebor Prahy v halovém hokeji
Muži 1. místo přebor ČSR v halovém hokeji
Muži 6. místo mistroství ČSSR
Muži 5. místo liga


1982

Muži 4. místo přebor ČSR v halovém hokeji
Muži 3. místo 1. liga
Dorost 4. místo krajský přebor
Žáci 2. místo mistrovská soutěž mladších žáků


1983

Muži 3. místo liga
Dorost 1. místo krajský přebor MV Praha
Žáci 3. místo soutěž turnajovým způsobem


1984

Muži 5. místo 1. liga
Muži 3. místo Turnaj v Polsku
Dorost 1. místo krajský přebor
Mladší žáci 5. místo krajský přebor


1985

Muži 3. místo 1. liga
Muži 2. místo v poháru VSPH
Muži 2. místo 2. ročník Středomořského turnaje
Dorost 1. místo krajský přebor
Starší žáci 8. místo krajský přebor
Mladší žáci 6. místo krajský přebor MV Praha


1986

Muži 4. místo 1. liga
Muži 1. míto Turnaj v Apeldoornu (Nl)
Muži 1. místo Turnaj ZENIT v Plzni
Dorost 1. místo krajský přebor
Starší žáci 5. místo krajská soutěž
Starší žáci 1. místo Turnaj v halovém hokeji na Slávii Praha IPS
Mladší žáci 8. místo krajská soutěž


1987

Muži 5. místo 1. liga
Dorost 3. místo krajská soutěž
Starší žáci 1. místo krajská soutěž
Mladší žáci 4. místo krajský přebor


1988

Muži 9. místo 1. liga
Dorost 2. místo krajská soutěž
Mladší dorost 1. místo turnaj TJ Praga
Mladší dorost 5. místo Turnaj Mladé Fronty
Starší žáci 7. místo krajská soutěž
Mladší žáci 3. místo krajská soutěž
Přípravka 5. místo soutšž MV Praha


1989

Muži 6. místo 1. liga
Dorost 1. místo krajská soutěž
Starší žáci 3. místo krajská soutěž
Starší žáci 1. místo Velká cena Prahy
Mladší žáci 4. místo krajská soutěž
Přípravka 5. místo turnaj při MV Praha


1990

Muži 7. místo 1. liga
Dorost 5. místo liga
Starší žáci 3. místo krajská soutěž
Mladší žáci 4. místo krajská sooutěž