Aktuality

Pochod Z Dubče do Dubče

Pochod-DubecKdy: 22. - 24. 9. 2017
Kde: Praha - Dubeč

26
. ročník turistického pochodu se koná(22. -) 23. (- 24.) září 2017

Opět pro vás připravujeme řadu okružních pěších tras od dětské „pohádky″ až po „stovku″ a také dvě cyklotrasy.

dětská trasa

Zhruba tříkilometrový okruh převážně lučním terénem podél potoka Říčanky, s řadou „pohádkových″ zastavení s různými úkoly. Trasa, značená fáborky, vede mimo silnice. Za suchého počasí je v sjízdná terénním kočárkem, silničním však nikoliv.

Start v sobotu od 9 do 12 hodin. Startovné 20 Kč.

„střední″ pěší trasy a cyklotrasy

Několik okružních tras (pěší 10 – 50 km, cyklo 40 a 65 km) vede letos na Říčansko.

Rádi bychom vám ukázali, kolik krásného se dá najít zejména kolem potoků Říčanky a Rokytky. Jde (jede) se podle popisu - trasy nejsou nijak speciálně značeny. Zejména pěší trasy jdou vesměs po neznačených cestách a v maximální možné míře mimo silnice; doporučujeme vzít sebou mapu Okolí Prahy – východ (KČT), Okolí Prahy – jih (SHOCart, Kartografie), pro kratší trasy případně i plán Prahy. Odměnou vám bude kromě pěkně prožité soboty a poznání zajímavých míst také účastnický glejt množství pamětních razítek.

Start v sobotu od 7.30 do 10 hodin, na krátké trasy lze s rizikem, že nestihnete některé kontroly, vyrazit i později. Startovné 20 Kč.

NOČNÍ PAdESÁTKA

Noční okruh po Říčansku v déli 55 km. Trasa bude značena, opatřena několika samokontrolami a jednou živou kontrolou s občerstvením v ceně startovného. Komu to nebude stačit, může pak pokračovat některou z denních tras dle vlastního výběru. Trasy se sice budou částečně překrývat, ale ono v noci a ve dne vypadá všechno úplně jinak J

Start v pátek 20 – 22 hodin. Startovné 50 Kč.

„DUBEČSKÁ stovkA″

„Stovka″ tvoří samostatný okruh dlouhý 130 km, jdoucí taktéž směrem jižním, tedy na Říčansko a do oblasti voděradských bučin. Trasa bude značena, opatřena vesměs samokontrolami. Na trase bude několik občerstvení (v ceně startovného). Na této trase se měří čas, na nejrychlejší ženu a nejrychlejšího muže čeká v cíli pohár.

Přihlásit se můžete do 10. září na adresu filipdrazdik(zavináč)seznam.cz. Do přihlášky prosím napište své jméno, datum narození, bydliště, telefon a případně, za jaký klub budete startovat.

Startovné je pro přihlášené předem 150 Kč, pro nepřihlášené 200 Kč.

Start je hromadný v pátek ve 22 hodin. Cíl bude pro stovkaře otevřen až do nedělního poledne.

„Stovka″ je zařazena do Česko-slovenského poháru v ultratrailu.

*   *   *

START je v Praze-Dubči v klubovně oddílu Jestřábi. Dostanete se tam autobusem MHD č. 111 ze stanice metra A „Skalka″, autobusem 240 z konečné metra B „Černý Most″ či metra C „Háje″, případně pěšky, na kole či autobusem č. 240 ze železničních zastávek Praha - Běchovice nebo Praha - Horní Měcholupy). Možnosti parkování velmi omezené.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Honza Moravec - tel.: 777 063 340, e-mail: jmmm(zavináč)centrum.cz

noční padesátka a „stovka″ - Filip Drazdík - tel.: 602 424 003, e-mail: filipdrazdik(zavináč)seznam.cz

*   *   *

Pochod se koná za každého počasí. Každý se účastní na vlastní nebezpečí.